S JAKPOL » Historia firmy

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestujıca w obszary wiejskie."

Historia firmy

Firma JAKPOL Jakub Ambroziak  rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku.Na początku głównym celem była produkcja mąki żytniej, która odbywała się w starym zakładzie dzierżawionym od PZZ.Z upływem czasu firma zaczęła się rozwijać i zaczęto skupować nie tylko żyto do produkcji mąki żytniej ,ale i inne płody rolne wprowadzając je do obrotu na rynek krajowy i europejski.W 2012 roku zakończono budowę Młyna w Gołyminie-Ośrodku. Pozwoliło to na poszerzenie działalności o produkcję i sprzedaż mąki pszennej.

 

Wybudowany został zespół silosów o łącznej pojemności……….,pobudowana została nowoczesna suszarnia i laboratorium .Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić odbiór zboża w ciągu całego roku, ocenę jakości ziarna w specjalistycznym laboratorium.

Świadczymy usługi w zakresie czyszczenia ,suszenia i przechowywania zbóż.

Aktualne możliwości przemiałowe młyna pszennego to………….. oraz młyna żytniego to ………….

W roku 2013 firma JAKPOL zakupiła gospodarstwo rolne na Warmii ,przez co powiększyła swój areał i w tej chwili właściciel prowadzi gospodarstwo o łącznej powierzchni około 800 ha. Rok później po zakupie gospodarstwa ,powstał punkt skupu zbóż w miejscowości Budyty gmina Małdyty.