Hodowla bydła mięsnego Limousine

Bydło mięsne Limousine

Bydło mięsne Limousine

Nasza działalność powstała w wyniku pasji i zainteresowania rolnictwem oraz hodowlą zwierząt. Część przedsięwzięcia stanowi młyn, natomiast drugą – chów bydła mięsnego Limousine. Staraliśmy się zapewnić krowom oraz buhajom doskonałe warunki do rozwoju. Dlatego też wydzieliliśmy z naszego gospodarstwa ok. 100 ha powierzchni, gdzie bydło ma swobodę poruszania. Co ciekawe, zadbaliśmy także o walory krajobrazowe, ponieważ łąka znajduje się wokół mazurskich jezior.

Charakterystyka bydła

Charakterystyka bydła Limousine

Bydło Limousine to rasa pochodząca z centralnych regionów Francji. Charakteryzuje się ono wysoką masywnością. Krowy osiągają wagę na poziomie 650 – 800 kg, a ich wzrost mieści się w przedziale 130 – 135 cm. Buhaje są zdecydowanie cięższe. Ich waga to ok. 1000 – 1200 kg, zaś wzrost to 140 – 145 cm. Bydło Limousine cieszy się uznaniem z uwagi na swoją długą żywotność, ogromną siłę oraz zdrowie. Ponadto krowy odzwierciedlają się łatwością wcieleń. Imponujące jest, jak bydło tej rasy potrafi się przystosować do warunków, w których przebywa. W naszym przypadku bardzo dbamy o aspekt ekologiczny hodowli. Kontrolę nad chowem sprawuje jednostka certyfikująca AgroEko.

Mięso z bydła Limousine

Mięso z bydła Limousine

Hodowane przez nas bydło limousine wyróżnia się bardzo chudym mięsem o wysokiej jakości. Jest ono smaczne i zawiera niewielką ilość tłuszczu. Nasza oferta w tym zakresie przewidziana jest do dużych ubojni, restauracji, a także odbiorców indywidualnych. Chcesz kupić wspaniałe mięso z bydła rasy Limousine? Gwarantujemy, że posmakuje Tobie, jak i Twoim klientom.

Kontakt

Chcesz kupić naszą doskonałą mąkę? Może chcesz nam zaoferować sprzedaż swojego zboża? Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy na ten temat!

„JAKPOL” Jakub Ambroziak

Formularz kontaktowy